menu
flaga PL flaga ENG
loading
Hotel Remes Opalenica

Zaproszenie

Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Drodzy Przyjaciele,

dr n.med. Alicja Bartkowska-Śniatkowska foto

Operacja dziecka i jego pobyt w szpitalu, zwłaszcza, gdy konieczne jest zastosowanie zaawansowanych technik i metod leczenia w związku z planowanym rozległym urazem chirurgicznym czy nagłą ciężką chorobą, zawsze wiążą się ze stresem zarówno naszego małego pacjenta jak i jego rodziców. Dla większości dzieci hospitalizacja to nieznane doświadczenie, budzące u nich ogromny lęk i strach. Dla rodziców z kolei, najważniejsze jest bezpieczeństwo ich dziecka, ale także uzyskanie pozytywnych wyników leczenia i zapewnienie prawidłowego jego rozwoju w przyszłości. Od momentu ogłoszenia w dniu 13 czerwca 2010 roku, Deklaracji Helsińskiej o Bezpieczeństwie Pacjenta Znieczulanego (DeHaBePA) rola nas, anestezjologów odpowiadających "za jakość i bezpieczeństwo znieczulenia, intensywnej terapii, medycyny stanów nagłych i medycyny bólu" umocniła się jeszcze bardziej, wymuszając wdrożenie i udoskonalenie działań sprzyjających realizacji ustalonych wymagań. Wymagania te są szczególnie ważne dla anestezjologów znieczulających dzieci, którzy dodatkowo podjęli wspólną inicjatywę pod nazwą SAFETOTS (Safe Anesthesia For Every Tot). Jednym z jej założeń jest zwiększenie szeroko rozumianego bezpieczeństwa noworodków, niemowląt i dzieci, poddanych działaniu różnych leków i metod, czy to podczas znieczulenia, czy podczas intensywnej terapii, w różnym wieku, na różnym etapie ich rozwoju, często przy współistniejących chorobach i zaburzonym stanie zdrowia. Te właśnie problemy będą stanowić wiodący nurt konferencyjnych wykładów, wspólnych dyskusji i koleżeńskich rozważań.

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego serdecznie zapraszam Państwa do udziału w XVIII Sympozjum Sekcji Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej, który odbędzie w dniach 6–8 października 2016 roku w Opalenicy, w Hotelu Remes. Mam nadzieję, że zaproponowany program spełni Państwa oczekiwania, pobudzi do dyskusji, umocni współpracę naukową i kliniczną, a przyjazna aura i nastrojowe jesienne otoczenie przyczyni do umocnienia relacji zawodowych i przyjacielskich kontaktów.

Alicja Bartkowska-Śniatkowska

Przewodnicząca Sekcji Anestezjologii
i Intensywnej Terapii Dziecięcej

Organizatorzy

  • Sekcja Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej PTAIT
  • Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii Pediatrycznej UMP
  • Fundacja Intensywnej Terapii Dziecięcej "ITD"
logo PTAiT logo ITD

Patronat Honorowy

logo Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
JM Rektor
prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski

Patronat Medialny

logo MedTube logo Elsevier

Złoty Sponsor

logo GE

Srebrny Sponsor

logo Abbvie

Brązowy Sponsor

logo Philips

Sponsor

Wystawcy

logo Aesculap logo Maquet logo Fresenius Kabi logo Promed logo Nutricia logo Medicom logo Baxter logo orion logo 3M logo Nobipharm logo Dutchmed
aktualizacja: 2016-10-01