wielki to dla mnie zaszczyt zaprosić Państwa do Wrocławia na II Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej i I Polsko-Włoskie Sympozjum Chirurgii Robotowej w Onkologii.
Program Kongresu jest współtworzony przez Europejski Instytut Onkologii w Mediolanie - wiodący ośrodek chirurgii robotowej w onkologii. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali również specjaliści chirurgii robotowej z Europy i Stanów Zjednoczonych.
Głównym celem Kongresu jest przedstawienie najnowszych standardów zastosowania robota chirurgicznego da Vinci w chirurgii ogólnej, onkologicznej, urologii, ginekologii i laryngologii. Kongres będzie też platformą dyskusji o możliwościach finansowania procedur chirurgii robotowej w Europie i w Polsce. Mam nadzieję, że spotkanie będzie szansą na zacieśnienie współpracy w przyszłości i możliwością upowszechniania procedur robotowych w naszym kraju.
Wrocław jest miastem otwartym, przyjaznym, gościnnym. Jest miejscem magicznym. Nade wszystko jednak jest miastem, z którym bardzo ściśle związana jest historia polskiej i europejskiej chirurgii. Pierwsze w Polsce operacje robotowe zostały wykonane we Wrocławiu, w 2010 roku. Po raz drugi Wrocław staje się miejscem upowszechniania chirurgii robotowej w Polsce.
Pragnę, aby II Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej we Wrocławiu i I Polsko-Włoskie Sympozjum Chirurgii Robotowej w Onkologii pozostało długo w pamięci Uczestników - nie tylko ze względu na wysoki poziom naukowy, ale także dzięki wrażeniom ze spotkań towarzyskich i spacerów po mieście dwunastu wysp i ponad stu mostów - "polskiej Wenecji".
Serdecznie zapraszam i z radością oczekuję Państwa we Wrocławiu.
W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego
Wojciech Witkiewicz
Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego